مجذوبان نور,تصوف,صوفیه,دراویش گنابادی,majzooban

تصوف

یکی از اعتقادات بسیار مهم صوفیان گنابادی گذاشتن سبیل بلند است.اگر چه وقتی اشکال می کنیم می گویند دینی را به مویی نبسته اند اما واقعا برای یک صوفی گذاشتن سبیل از بسیاری از اعمال دینی مهمتر است.بعضی صوفیان نماز نمیخوانند و حتی بلد نیستند نماز بخوانند ولی اگر سبیلشان را بگیری انگار همه چیزشان را گرفته ای.  گذاشتن سبیل در بسیاری از این فرقه ها از همان کارهای بدون تعقل و فلسفه ای است که فقط نشان دهنده وابستگی اعضا به فرقه است.....
 رقص سماع یکی از آداب صوفیان است که از قرن سوم هجری بناگذاشته شد و شخصیتهایی همچون ابوحامد غزالی،اوحد الدین کرمانی  مشهورترین اهل سماع در تصوف می باشند که از نظر برخی اهل تصوف سماع از نماز نیز با ارزش تر است.
 

انجام کارهای عجیب و غریب توسط برخی ازگروههای صوفی ودراویش چون خوردن شیشه و ... محصول پرورش توانایی ها و مهارتهایی در خودشان است. آنها با تمرین و انجام برخی از ریاضت ها به چنین مهارت هایی دست می یابند و هیچ ارتباط خاصی با گفتن ذکر کلمه هو ندارد و با اموری چون کرامات اولیای خدا و معجزه امامان و پیامبران تفاوت ماهوی دارد. شاهد بر این مطلب این است که بسیاری از دیگر فرقه های صوفیه هستند که این اذکار را مرتب بر زبان تکرار می کنند ولی فاقد چنین مهارت ها و توانایی هایی هستند.
 

از مردم دوری می‌گیرند در حالی كه امیرالمومنین كه برترین عابدان و زاهدان و در عین حال جوشندگان با مردم است می‌فرماید « َ فَإِنَّ الشَّاذَّ مِنَ النَّاسِ لِلشَّیْطَانِ كَمَا أَنَّ الشَّاذَّ مِنَ الْغَنَمِ لِلذِّئْب‏» انسانی منزوی از مردم برای شیطان است چه اینكه منزوی از گله گوسفندان نصیب گرگ می‌شود. نهج البلاغه خطبه 127 علاوه بر اینكه تفرقه افكنی نیز در پرونده كارهای آنان هست ( كتاب در خانقاه بیدخت چه می‌گذرد ص81)
 

 آنان حلال خداوند را بدون هیچ فایده ای بر خود حرام می‌كردند و حرام خداوند را با دلایل واهی (كه ما را دیگر نیازی به عبادت نیست و یقین رسیده ایم )حلال می‌كردند. زنای محصنه و غیر محصنه و شرب خمر و لواط و از ماه رمضان فقط روز 21 رمضان را روزه گرفتن از جمله اینهاست. (درخانقاه بیدخت چه می‌گذرد ص33)
 

 از علم و علم آموزی كه نیاز انسان در دنیا و موجب ترقی اخروی اوست و همواره عبادت نیازمند معرفت است در این گروه اثری نیست زیرا كه عقل در این فرقه وزنی ندارد در عوض سماع و رقص كه از ابزار شیطان است از اركان این فرقه است از زن و فرزند و شغل و كار و تلاش دوری كرده به فقر و دریوزه گری و بار دوش دیگران شدن پناه می‌آورند و توكل را با بیكاری و سربار دیگران بودن عوض كرده اند درحالی كه این حدیث معروف است از حضرت رسول كه به صاحب شتری كه شتر خود را باز رها كرده بود فرمود شتر را ببند و توكل كن «اعقَل و توكل»
آنها اكثر عقاید خود را با مثال توجیه می‌كنند و شرب خمر را كه از حرامهای متقن الهی به نص قرآن و تواتر روایات و سنت مسلمین است برای كسی كه به مقام وصول رسیده جایز می‌دانند. نهایت اینكه این عقاید خرافی منافات با اصول و عقاید و آموزه های اسلامی دارند كه قوانین زندگی بشری را برای سعادت دنیا و آخرت انسان بیان كرده اند.
دشمنان اسلام و به ویژه شیعه و جمهوری اسلامی نیز با توجه به اینكه می‌توانند مقاصد خود را در اینگونه عقاید باطل تامین كنند از ا ین گروهها حمایت كرده و در سالهای اخیر كشف شد كه روابطی نیز داشته اند.
 

 از بعد اجتماعی نیز صوفیه كسانی اندكه در نماز و جماعت شركت نمی‌كنند دین را در لفظ و ذكر خلاصه كرده اند و گاهی كلمات و جملاتی به زبان می‌آورند كه هیچ سنخیتی با شریعت اسلام ندارد كه آنها را «شطح» می‌نامند
 

خانقاه كه هیچ سابقه دینی ندارد را در برابر مساجد بنا كردند و هر گروهی یكی را بزرگ خود دانسته دیگران را قبول ندارند و حتی بین خود كه شاید به 100 فرقه برسند اختلاف زیادی دارند بطوری كه هر كدام از این فرق حتی می‌توانند با بت پرست و كافر كنار بیایند اما به هیچ عنوان فرقه دیگری غیر از فرقه خود را قبول ندارند.( در خانقاه بیدخت چه می‌گذرد ص16)
............
به نقل از :    http://tasavofff.blogfa.comبرچسب ها: فرقه گنابادی، دراویش گنابادی، صوفیه گنابادی، تصوف گنابادی، مجذوبان نور، مجذوبان، صوفیه،
مطالب مرتبط: http://www.tasavofff.blogfa.com/post/3،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394 توسط : v .y
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو