تبلیغات
مجذوبان نور,تصوف,صوفیه,دراویش گنابادی,majzooban - شبهه شبكه كانادا

مجذوبان نور,تصوف,صوفیه,دراویش گنابادی,majzooban

                                      ماهواره

شبکه کانادا :
 شما با صوفی‌ها و دراویش چه کار دارید؟ مگر مردم نمی‌توانند و آزاد نیستند که هر گونه که می‌خواهند فکر کنند، هر اعتقادی که می‌خواهند داشته باشند ، یا هر طور که دوست دارند خدا را عبادت کنند؟

پاسخ :
الف – این که مردم آزادند هر گونه که می‌خواهند فکر کنند، دلیل نمی‌شود که هر فکری هم که کردند حتماً درست باشد. و اگر کسی راجع به چگونگی، درستی یا غلط بودن یک تفکر یا بینش سؤال نمود، پاسخ به آن هیچ اشکالی ندارد. چطور شد وقتی نه تنها تمامی اصول و فروع اسلام و تشیع را زیر سؤال می‌برند، هیچ صدایی از آمریکا، کانادا، اروپا و ... مبنی بر دمکراسی، حقوق بشر و ... به گوش نمی‌رسد، اما طاقت کمترین نقد به آن چه هم سوی اهدافشان هست را ندارند؟!

ب – اگر قرار بود مردم هر طور که می خواهند فکر کنند، هر طور که دوست دارند اعتقاد داشته باشند و هر کاری که دلشان خواست بنمایند، نه تنها خداوند متعال انبیاء و کتب و شرایع را نازل نمی‌نمود و معاد، حساب و کتاب و بهشت و جهنی خلق نمی‌نمود، بلکه دانشمندان، حقوقدانان، اساتید روانشناسی، جامعه‌شناسی، تعلیم و تربیت و ... نیز این همه به خود زحمت نمی‌دادند تا بهترین بایدها و نبایدها برای رسیدن بشر به سعادت و کمال را شناخته و معرفی کنند و در نتیجه هرج و مرج و آنارشیسم حاکم می‌گردید.

ج – جالب است جهان متمدن و آزادی‌خواه امروز، در حالی که نمی‌پذیرد یک ایرانی خود را آمریکایی یا کانادایی جا بزند و این اقدام را جرم سیاسی قلمداد می‌نماید، و به رغم چند دهه زندگی، اقامت و حتی اخذ کارت شهروندی و ...، او را از خود ندانسته و خارجی قلمدادش می‌کند! یا سازمان یهودیت و شبکه صهیونیسم ‌آنقدر بسته است که حتی یک گرویده‌ی واقعی جدید را نمی پذیرد! یا تشکیلات کلیسا هر کس را که با مسیحیت موافق اما با خرافات کلیسا مخالف باشد را از نپذیرفته و یا حتی اخراج می‌کند، نوبت به اسلام و به ویژه تشیع که می‌رسد، به بهانه آزادی، دمکراسی و ... مدعی می‌شوند که هر کس می‌تواند و مجاز است که هر تعریفی که دلش می‌خواهد از اسلام بدهد و هر کاری که دلش می‌خواهد به نام اسلام و تشیع انجام دهد؟!

د – اما در مورد «صوفی‌ها» نیز ما با آنها کاری نداریم، بلکه آنها با ما کار دارند، چرا که با معرفی کردن خود به نام مسلمان و شیعه، همه‌ی اسلام و تشیع را چه در اعتقادات و چه در احکام به مسخره کشیده‌اند و با یک سری خرافات و مرتاض‌بازی‌های حرام در اسلام، اسلام را تحریف و اذهان عمومی را نسبت به آن منزجر می‌کنند.

بدیهی است اگر آنها اسمی از اسلام و تشیع و امیرالمؤمنین علیه‌السلام نیاورده، خود و تفکرات انحرافی و غیر عقلانی و نیز اعما ل زشت و غیر اخلاقی‌شان را به اسلام و ولایت و تشیع نسبت ندهند، فرقه‌ای خواهند بود مانند سایر فرق شیطان‌پرست یا بت‌پرست موجود در زمین و کسی حتی زحمت نقد ‌آن را هم به خود نمی‌دهد. اما وقتی خود را شیعه و متمسک به حضرت علی بن ابیطالب و سایر ائمه‌‌ی اطهار جا می‌زنند، بسیار طبیعی و بدیهی است که شیعیان نظر فقهای اسلام راجع به آنان را جویا شوند و ما (یا دیگران) نیز پاسخ دهیم.

و – در خاتمه به شما صوفی محترم متذکر می‌شویم که امیرالمؤمنین علیه‌السلام نه تنها با حمل کشکول و تبر، گدایی نمی‌کرد، بلکه در یک دستش قرآن کریم و در دست دیگرش شمشیر جهاد بر علیه ظالم و ظالم بود و بر دوش خود نیز کیسه‌های نان و خرما حمل می‌کرد و هنرش به علم، تقوا، عمل صالح،‌ کیاست، سیاست، حکمت، اخلاق، کار ... و سایر فضایل یک انسان کامل بود و نه به دراز کردن سبیل، غرق شدن در دود، و ترک واجبات و از جمله نماز به بهانه‌ی گذر از شریعت و رسیدن به طریقت یا حقیقت!
..........
به نقل از :                                                                   http://www.aviny.com
آدرس صفحه :             http://www.aviny.com/shobhe/motafaraghe/114.aspx
..........................
تصوف
پاسخ به پرسش هایی درباره تصوف

حمید الله رفیعی
رحمت الله ضیایی
ناشر : انتشارات مرکز مدیریت حوزه علمیه قم

مراکز پخش :
قم _ خ شهداء (صفاییه ) کوچه 19 پلاک 45 مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی حوزه علمیه. تلفن : 37737217 _025 ، تلفکس : 37737213 _025
تهران _ خ انقلاب؛ چهار راه کالج ؛ ابتدای خیابان حافظ شمالی، نبش کوچه بامشاد، شماره 525 (پکتا) تلفن : 88926270 _021 ، تلفکس : 88926271 _021
برچسب ها: مجذوبان نور، صوفی ها، صوفیها، شبکه کانادا، majzoban، majzooban، majzooban.org،
مطالب مرتبط: سایت جامع شهید آوینی، انتشارات راه نیکان ( ناشر کتاب های نقد ادیان و فرق انحرافی )، http://www.majzooban.ir،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 16 بهمن 1393 توسط : v .y